زمان مراجعه : ۸:۳۰ صبح – ۸:۳۰ شب
  تلفن تماس : ۲۲۵۸۵۷۰۵ (۹۸۲۱+) - تلگرام : ۰۹۳۶۲۹۸۱۱۸۳

ناخن

هر آنچه ناخن ها در مورد سلامتی می گویند

ناخن ها می توانند بیانگر سلامتی بدن باشند. سفیدی، کبودی و یا ناهمواری در ناخن ها گاهی نشانه ای از بروز بیماری در بدن است. علائم و نشانه های بیماری های کبدی، ریوی و قلبی در ناخن ها قابل مشاهده است. با مطالعه این مطلب با رازهایی که ناخن ها آشکار می کنند آشنا شوید.

ناخن های رنگ پریده

ناخن های رنگ پریده می توانند نشانه ای از بروز بیماری هایی از قبیل: کم خونی، نارسایی قلبی، بیماری های کبدی و سوء تغذیه باشد.
Pale Nails

ناخن های سفید رنگ

ناخن سفید با لبه تیره می تواند نشانه ای از بروز مشکلات کبدی مانند هپاتیت باشد. با توجه به تصویر رنگ متمایل به زرد انگشتان بیماری کبدی را اثبات می کند.
White Nails

ناخن های زردرنگ

یکی از شایع ترین دلایل زرد شدن ناخن ها، عفونت های قارچی است. در شرایط حاد بستر ناخن عقب رفته و با گذشت زمان ناخن ضخیم و ترک خورده می شود.
گاهی نیز زردی ناخن می تواند نشانه ای از مشکلات جدی مانند: تیروئید، ریه، دیابت و یا بیماری پوستی پپسوریازیس باشد.
Yellow Nails

ناخن های کبود

ناخن کبود به مفهوم عدم دریافت اکسیژن کافی است. این مشکل می تواند نشانه ای از بروز عفونت ریه ای مانند ذات الریه و یا در بسیاری مواقع بر اثر برخی بیماری های قلبی باشد.
Bluish Nails

ناخن های مواج و ناهموار

بیماری پوستی پسوریازیس و التهاب مفصل سبب مواج شدن ناخن و ایجاد فرورفتگی بر روی سطح ناخن و همچنین تغییر رنگ پوست زیر ناخن به قهوه ای مایل به قرمز می شوند.
Rippled Nails

ناخن های پوسته پوسته و ترک خورده

بیماری تیروئید سبب پوسته پوسته شدن و ترک خوردن ناخن ها می شود. در صورتی که این ترک خوردگی به رنگ زرد متمایل باشد، احتمال عفونت قارچی بیشتر می شود.
Cracked or Split Nails

ناخن های پف کرده

التهاب ناخن، لوپوس و بیماری های بافت همبند با پف کردن ناخن ها و تغییر رنگ آن ها به رنگ قرمز آشکار می شوند. وجود عفونت در بدن نیز می تواند سبب قرمزی و التهاب پوست اطراف ناخن شود.
Puffy Nail Fold

ناخن های تیره

در صورت مشاهده خطوط تیره در لایه زیرین ناخن بایستی به پزشک مراجعه شود. ملانوما و یا سرطان پوست در بسیاری مواقع دلیل بروز این خطوط تیره هستند.
1Dark Lines Beneath the Nail

ناخن های جویده

جویدن ناخن ها در ضمن اینکه به عنوان یک عادت شناخته شده اند اما می توانند از نشانه های استرس نیز باشند که نیاز به درمان دارد. وسواس نیز دلیل دیگری است که سبب جویدن و کندن ناخن ها می شود. در صورت عدم ترک این عادت بایستی به پزشک مراجعه شود.
Gnawed Nails

منبع

  1. http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/ss/slideshow-nails-and-healthd

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *