زمان مراجعه : ۸:۳۰ صبح – ۸:۳۰ شب
  تلفن تماس : ۲۲۵۸۵۷۰۵ (۹۸۲۱+) - تلگرام : ۰۹۳۶۲۹۸۱۱۸۳

hair loss کاشت مو

5 روش جلوگیری از ریزش مو

با وجود راه های درمان ریزش مو که امروزه در دسترس هستند (مانند کاشت مو و پی آرپی)، بسیاری از افراد همچنان از کچلی و ریزش مو رنج می برند. هرچند ژنتیک یکی از عوامل مهم ریزش مو است، ولی در دوران جوانی عوامل دیگری نیز در ریزش مو نقش مهم دارند. این عوامل شامل استرس و عادت های نادرست زندگی هستند. ریزش مو مخصوص آقایان نیست و ممکن است خانم ها را نیز درگیر کند.

استرس

استرس شدید، علت بسیاری از مشکلات است. استرس باعث ایجاد بیماری هایی می شود که به ریزش مو منجر می شوند. با کنترل استرس، می توان ریزش موی ناشی از استرس را کاهش داد.

فقر غذایی

رژیم های غذایی نادرست می توانند باعث ریزش مو شوند. کمبود مواد غذایی ضروری مانند پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی می تواند به کچلی منجر شود. وعده های غذایی متعادل، مواد غذایی مورد نیاز فولیکول های مو را تأمین می کند. غذاهای سالم حتی می توانند اثر هورمون هایی مانند DHT (عامل کچلی) را نیز مهار کنند. هورمون DHT یا دی هیدروتستوسترون در کچلی آقایان نقش اساسی دارد.

تغییرات هورمونی

عادت های نادرست و مصرف برخی از داروها، باعث عدم تعادل هورمون های مردانه می شود. این موضوع ترشح هورمون DHT را افزایش می دهد و باعث ریزش موی آقایان می شود.

سیگار کشیدن

مواد غذایی غنی از اکسیژن در خون، موها را تغذیه می کنند. سیگار کشیدن، سطح اکسیژن خون را پایین می آورد. مونوکسیدکربن دود سیگار، نه تنها سلامتی موها را به خطر می اندازد، به فولیکول های مو نیز آسیب می زند. نیکوتین سیگار، جریان خون را پایین می آورد و رشد مو ها را کم می کند.
علاوه بر موارد ذکر شده، خواب نامنظم و کمبود خواب نیز می تواند موجب ریزش مو شود. برخی از عوامل ریزش مو قابل پیشگیری هستند. درمان قطعی ریزش مو، کاشت مو با روش های جدید است و هزینه بالایی به بیمار وارد می کند. به همین خاطر در این مطلب به روش ها مفید جلوگیری از ریزش مو اشاره می کنیم.

5 روش جلوگیری از ریزش مو

  • استفاده از رژیم غذایی غنی از پروتئین و ویتامین به خصوص ویتامین های B3 ، B5 ، B9 و E
  • مصرف مواد معدنی روی، آهن و منیزیم
  • خواب منظم و کافی (7 تا 8 ساعت در شبانه روز) و آشامیدن آب کافی در فواصل زمانی منظم
  • مصرف شیر، بادام، اسفناج، کلم بروکلی، مرکبات، غلات سبوس دار، ماهی، سویا، زرده تخم مرغ و برگ سبز سبزیجات
  • مصرف چای سبز؛ چای سبز اثر DHT را خنثی می کند.

برای مشاهده تصاویر قبل و بعد از کاشت مو در کلینیک آتیه بر روی لینک http://drdaer.com/gallery کلیک کنید و گزینه “کاشت مو” را انتخاب نمایید.

منبع
http://www.thehealthsite.com/beauty/why-are-young-men-going-bald/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *