زمان مراجعه : ۸:۳۰ صبح – ۸:۳۰ شب
  تلفن تماس : ۲۲۵۸۵۷۰۵ (۹۸۲۱+) - تلگرام : ۰۹۳۶۲۹۸۱۱۸۳

کاشت مو به روش اتوماتیک

کاشت مو بدون درد

امروزه تکنیک‌های مختلفی برای کاشت مو در کلینیک‌ها ارائه می‌شود.
کاشت موی اتوماتیک(SAFER) جدیدترین روش کاشت مو در جهان است. این روش برخلاف روش‌های قدیمی، غیر تهاجمی بوده و انجام آن برای بیمار بسیار راحت‌ است. در این روش هر مو به‌صورت جداگانه از پشت سر برداشته و در ناحیه ریزش مو در بالای سر پیوند زده می‌شود؛ یعنی «برداشت موهای واحد از سر».
روش‌ جدید کاشت مو (برداشت موهای واحد از سر) به دو صورت انجام می‌شود: روش دستی و روش SAFER (با دستگاه). با وجود اینکه روش جدید مزایای بسیار زیادی برای فرد دارد اما بیشتر پزشکانی که کاشت مو انجام می‌دهند از روش‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند.

چرا از روش جدید کاشت مو کمتر استفاده می‌شود؟

روش کاشت موی اتوماتیک دشواری‌هایی دارد که انجام آن را مشکل می‌کند. زمانی که روش جدید ابداع شد، دستگاه وجود نداشت و موهای واحد به‌صورت دستی و بدون دستگاه از پشت سر برداشته و در محل ریزش مو کاشته می‌شدند. این کار برای پزشک بسیار وقت‌گیر و خسته‌کننده است و برای بیمار نیز گران تمام می‌شود. علاوه بر این، کاشت مو با روش جدید آموزش و مهارت بالایی نیاز دارد. حتی اگر پزشک مهارت این کار را نیز داشته باشد، در روش دستی خطر قطع شدن فولیکول‌ها وجود دارد. فورسپس‌هایی (نوعی تیغ جراحی) که برای خارج کردن و کاشت مو در این روش استفاده می‌شود، ممکن است به فولیکول مو آسیب برساند. به این دلایل اغلب پزشکان زحمت یادگیری تکنیک جدید را به خود نمی‌دهند و از روش‌های قدیمی و پرخطر جراحی FUT برای کاشت مو استفاده می‌کنند.

امنیت بیشتر با روش SAFER

به‌تازگی دستگاهی به نام NeoGraft برای انجام تکنیک جدید کاشت مو طراحی شده است. اگر از این دستگاه استفاده شود، تمام مشکلات روش دستی برطرف خواهد شد. استفاده از دستگاه، به کاشت مو سرعت می‌بخشد و هزینه آن را پایین می‌آورد. علاوه بر این برای سریع‌تر کردن کاشت مو، این دستگاه از فشار پنوماتیک (فشارهایی با قدرت پایین و سرعت بالا) برای خارج کردن ریشه مو و کاشت آن استفاده می‌کند. بنابراین کاشت موی اتوماتیک به طور کامل «بدون لمس» ریشه‌ها خواهد بود؛ به بیانی ساده، دیگر لازم نیست پیوندها (ریشه‌های برداشته شده) با فورسپس نگاه داشته شوند و ریشه‌ها در روش SAFER آسیب نمی‌بینند. بنابراین استفاده از دستگاه NeoGraft، احتمال آسیب رسیدن به فولیکول‌ها را بسیار پایین می‌آورد.
روش SAFER به پزشک کمک می‌کند تا تکنیک جدید و پیشرفته کاشت مو را به نحوی انجام دهد که مشکلات ناشی از روش دستی به طور کامل برطرف شوند.

زخم‌های بزرگ دیگر ایجاد نمی‌شوند

برداشت مو با روش‌های قدیمی، زخم بزرگی را به‌صورت یک خط روی سر فرد ایجاد می‌کنند. ظاهر نامطلوب این زخم‌ها یکی از نگرانی‌های مهم افرادی است که می‌خواهند مو بکارند؛ به‌خصوص کسانی که موهای خود را کوتاه نگه می‌دارند زیرا به این ترتیب زخم‌ها نمایان‌تر می‌شوند.
یکی از مهم‌ترین مزایای کاشت مو با روش SAFER این است که مانند روش قدیمی FUT روی سر بیمار جای زخم به جا نمی‌گذارد. زخم‌های ایجاد شده در روش FUT همیشه در پشت سر بیمار یعنی در محلی که موها برداشته شده‌اند، باقی می‌ماند. اگر لازم باشد کاشت مو در بیش از یک جلسه انجام شود این زخم روی سر فرد حتی بزرگ‌تر و مشخص‌تر هم می‌شود. ترمیم جای این زخم‌ها نیز دشوار و نیازمند جراحی‌های پلاستیک است.
روش SAFER مزایای دیگری نیز دارد که در مطالب آینده در مورد آن‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

برای مشاهده تصاویر قبل و بعد از کاشت مو در کلینیک آتیه بر روی لینک http://drdaer.com/gallery کلیک کنید و گزینه “کاشت مو” را انتخاب نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *