سوالات رایج در مورد لیپوساکشن و لیپوماتیک

بهترین روش لاغری موضعی کدام روش است؟
در کنار روش کلاسیک لیپوساکشن که در سال 19800 ابداع شد، روش های دیگری نیز وجود دارند که گفته می شود که کمتر به بافت های بدن آسیب می رسانند. این روش ها شامل لیپوساکشن به کمک لیزر، اولتراسوند، جت، لرزش و الکتریسیته هستند. لیپوماتیک (لیپوساکشن به کمک لرزش با استفاده از کانول با چرخش 33 بعدی) در حال حاضر بهترین روش لاغری موضعی است زیرا در این روش رگ ها، اعصاب و بافت همبند به خوبی محافظت می شوند و همچنین لاغزی موضعی به خوبی صورت می گیرد.

روش های لاغری موضعی از چه سنی تا چه سنی قابل استفاده هستند؟
روش های لاغری موضعی (لسپوساکشن، لیپوماتیک و …) به هیچ عنوان نباید تا قبل از 18 سالگی استفاده شوند. اما از آن به بعد محدودیت سنی وجود ندارد.

در چه صورت استفاده از روش های لاغری موضعی پیشنهاد می شود؟

زمانی استفاده از روش های لاغری موضعی مانند لپوماتیک ایده آل است که فرد در وزن طبیعی باشد اما میزان چربی جمع شده در بعضی از نقاط بدن (مانند ران و باسن)، بیش از حد معمول باشد. بهتر است این روش ها برای زیباتر کردن فرم بدن و نه برای کاهش وزن استفاده شوند.

کدام نقاط بدن با لیپوماتیک لاغر می شوند؟

لیپوماتیک می تواند چربی را از همه نواحی بدن حتی نقاط حساس مانند ساق پا و گردن از بین ببرد.

در یک جلسه چه مقدار چربی از بین می رود؟
در صورتی که لاغری موضعی تحت بی حسی موضعی انجام شود در حدود 3 لیتر چربی و در صورتی که تحت بیهوشی عمومی و مراقبت های بعد از عمل مناسب انجام شود، بیش از 3 لیتر چربی می تواند جمع آوری شود.

حداقل زمان فاصله بین 2 جلسه لیپوماتیک چه مدت است؟
بین 2 جلسه لیپوماتیک متوسط حداقل 2 ماه فاصله نیاز است.

آیا بیمه های سلامت روش های لاغری موضعی (لیپوماتیک و …) را تحت پوشش قرار داده اند؟
خیر. از آنجایی که لاغری موضعی جزء جراحی های زیبایی قرار می گیرد، هیچ بیمه ای آن را تحت پوشش قرار نمی دهد.

چه عوارضی ممکن است در اثر لاغری موضعی رخ دهد؟
خطرات پزشکی عمدتا شامل شوک و آمبولی است. البته در صورتی که لاغری موضعی با روش اصولی و توسط متخصص انجام شود احتمال بروز این خطرات بسیار کم می شود.
عوارض مربوط به نتیجه لاغری نیز شامل عدم تقارن، ایجاد چاله و تغییر رنگ پوست است. این عوارض می توانند به راحتی به طور کلی برطرف شوند.

آیا بعد از لاغری موضعی جای زخم می ماند؟
عموما برای انجام لیپوماتیک برش هایی به طول 2 الی 6 میلی متر برای وارد کردن کانول بر روی پوست ایجاد می شود. در اکثر مواقع جای این برش ها به طور کلی نا پدید می شود. در ماه اول بعد از جراحی لاغری موضعی، زخم ها قرمز هستند و در نتیجه دیده می شوند اما با گذر زمان رفته رفته محو و ناپدید می شوند.

چه مدت بعد از لیپوماتیک فرد می تواند زندگی روزانه خود را از سر بگیرد؟
این زمان به تعداد نواحی مورد جراحی قرار گرفته، میزان چربی خارج شده و میزان حساسیت فرد به درد دارد. به طور میانگین 7 الی 10 روز زمان نیاز است تا فرد به اجتماع بازگردد.