میزان تاثیر شامپو در ریزش مو

مجله زیبایی

  • شامپوها تاثیر چندانی در ایجاد ریزش مو ندارند، ریزش موها در خانم ها دو دسته عمده دارد: مربوط به اختلالات هورمونی یا ریزش موی آندروژنیک 22- نوعی ریزش مو موسوم به تلوژن افلوویوم که غالباً پس از استرس های شدید، بارداری، شیردهی و کمبود آهن یا برخی ویتامین های ضروری و یا جراحی های بزرگ و سوختگی ها- مو پس از خارج شدن ازSU0-223-CN سطح پوست دیگر بافتی زنده  محسوب نمی شود و گرچه طول آن در طی زمان افزایش می یابد، ولی خود ساقه ی مو فعالیت حیاتی ندارد. شامپوها در بهترین شرایط فقط می توانند نظافت کافی برای موها ایحاد کنند و یا در موهای آسیب دیده و شکسته شده ترمیم مختصری در لایه ی خارجی موسوم به کوتیکول ایجاد کنند، بنابراین توصیه می شود در ابتدا همه ی افراد مو جنس موهای خود را شناخته و بسته به نوع موها از شامپوی مخصوص موی چرب، خشک یا معمولی استفاده کنند، همچنین از سشوار کردن زیاد و با درجه حرارت بالا و با فاصله ی نزدیک از سطح موها خودداری نمایند تا موهایی 70-220
    سالم و حالت پذیر داشته باشند. نکته ی قابل ذکر این است که استفاده نامتناسب از شامپوها (مثلاً استفاده از شامپوی مخصوص موی خشک در کسی که موهای چرب دارد یا برعکس) به ساقه ی مو آسیب رسانده و یا بیماری شوره ی سر را ایجاد یا تشدید می کند.
  • بهتر است همه ی افراد و بخصوص خانم ها که در طی روز بیش از آقایان از محصولات بهداشتی و آرایشی بر پوست خود استفاده می کنند، در آخر روز صورت خود را با استفاده از صابون ها یا پن ها یا پاک کننده های مناسب پاک کنند. شناخت نوع پوست اصل مهمی در انتخاب نوع شوینده است، پوست های مایل به خشکی و حساس را بهتر است با پن ها (که فاقد مواد محرک موجود در صابون ها هستند) یا شیر پاک کن های مخصوص این نوع پوست شست. پوست چرب را با صابون مخصوص این نوع پوست ها یا شوینده ها یا شیر پاک کن های حاوی اسیدمیوه یا لایه بردارهای مناسب باید شستشو داد. پوست های ملتهب و اکزمائی نیاز به فرآورده های پاک کننده ی خاصی دارند که تحت نظر پزشک متخصص تجویز می شوند. استفاده از سفیدآب به دلایل بهداشتی و مناسب نبودن آن برای پوست صورت، توصیه نمی شود. برای دورچشم ها باید صرفاً از شیرپاک کن ها و شوینده های مخصوص این قسمت استفاده کرد. نکته ی بعد درمورد نحوه ی خشک کردن صورت است که باز هم توصیه می شود از کشیدن حوله های زبر و خشن بر صورت خودداری شده و با دستمال کاغذی های لطیف و پارچه های نرم صورت را خشک کرد و در افراد مبتلا به پوست ملتهب نیز توصیه می شود مرطوب کننده متناسب بلافاصله پس از شستشوی صورت به کار رود.
  • شما به احتمال زیاد مبتلا به بیماری درماتیت سبورئیک (سبوره) هستید که درصد قابل توجهی از جامعه را نیز درگیر می سازد و با خارش، سرخی و پوسته پوسته شدن گونه ها، اطراف بینی، پیشانی و بین دوابرو بروز می کند و گاهی نیز ریزش ابرو همراه آن دیده می شود. درمان این حالت تحت نظر پزشک متخصص امکان پذیر است و بهتر است از مصرف فرآورده های آرایشی، به کار بردن صابون های معطر بر صورت و تماس با نور آفتاب خودداری کرده و سایر مراحل درمان را با نظر پزشک متخصص ادامه دهید.