حفظ پاکیزگی پوست

تمام افراد، صرف نظر از این که جوش می زنند یا خیر، لازم است دو بار در روز صورت خود را شست و شو دهند. شست و شوی صورت آلودگی ها، سلول های مرده پوست و چربی ها را از سطح پوست پاک می کند.

استفاده از مرطوب کننده مناسب

بیشتر محصولات ضدجوش، حاوی ترکیباتی هستند که پوست صورت را خشک می کند. برای پیشگیری از خشکی و جدا شدن سلول ها از سطح پوست، استفاده از مرطوب کننده مخصوص صورت نباید فراموش شود.

محصولات ضدجوش

برخی از محصولات ضدجوش، بدون تجویز پزشک قابل استفاده هستند؛ مانند بنزوئیل پراکسید، اسید سالیسیلیک، اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک. این محصولات پوست را خشک می کنند و جلوی رشد باکتری ها را می گیرند.

محدود کردن آرایش صورت

از مصرف کرم پودر و لوازم آرایش هایی که پوست را چرب می کنند و منافذ پوست را می بندند خودداری کنید. در پایان روز، صورت تان را به خوبی شست و شو دهید.

اجتناب از دست زدن به صورت

از دست زدن به صورت، تکیه دادن گونه یا چانه به دست ها خودداری کنید. این کار نه تنها باکتری ها را پخش می کند، بلکه باعث تحریک و التهاب صورت می شود.

محافظت از پوست در برابر نور خورشید

پرتوهای خورشید تورم و قرمزی صورت را افزایش می دهند. برخی از داروها نیز‌حساسیت پوست را نسبت به نور خورشید افزایش می دهند. تا حد امکان بین ساعت های 10 صبح تا 2 بعد از ظهر در برابر نور خورشید قرار نگیرید. استفاده از کرم ضد آفتاب به شکل منظم نیز توصیه می شود.